Aktualności

Aplikacja "Kwarantanna domowa" jest obowiązkowa! - pomóż w walce z pandemią - - poniżej zamieszczamy FILM INSTRUKTAŻOWY do obsługi aplikacji

Data publikacji 02.04.2020

Zainstalowanie na swoim smartfonie i korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa", jest obowiązkiem wszystkich osób poddanych kwarantannie. To już nie tylko wymierna pomoc w walce z pandemią i odciążenie służb angażujących się w powstrzymywanie rozwoju koronawirusa, ale także obowiązek prawny! Jeśli zostałeś poddany kwarantannie - nie zwlekaj, zainstaluj aplikację już teraz. Przyczynisz się do zapobiegania kolejnym zarażeniom i unikniesz konsekwencji prawnych.

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się bardzo ważna powinność – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Konieczność korzystania od 1 kwietnia przez osoby kwarantowane z aplikacji wprowadziła "Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych".

Zainstalowanie i korzystanie z tej aplikacji ma swoje wymierne korzyści. To wkład każdej osoby poddanej kwarantannie w walkę z koronawirusem. Nie tylko usprawni to sprawdzanie, czy przestrzegane są zasady kwarantanny, ale odciąży funkcjonariuszy zaangażowanych w powstrzymywanie pandemii.

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie internetowej - www.gov.pl

Kliknij, aby przeczytać instrukcję pobrania i instalacji.

Pliki do pobrania

Pliki do pobrania

  • 6.23 MB
  • 31.1 MB
Powrót na górę strony