Aktualności

Miły gest od mieszkańców dla policjantów, którzy obok służby zdrowia są na pierwszej linii w walce z kornawirusem

Data publikacji 01.04.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce każdej doby wykonują olbrzymią pracę mającą na celu wyhamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kilkaset osób każdej doby sprawdzamy, czy wywiązują się z obowiązku kwarantanny, a przy okazji, jak się czują i czy mają jakieś potrzeby, o czym informujemy inne instytucje. Bardzo dziękujemy za te przejawy wsparcia i solidarności i w dalszym ciągu prosimy o odpowiedzialne zachowanie.

Jak pokazał przypadek podczas minionego weekendu policjanci nie bacząc na ryzyko pomagają także osobom poddanym kwarantannie, gdzie występuje przemoc domowa.

Dla wielu osób kontakt nawet telefoniczny z policjantem jest to w ciągu dnia jedyny moment, kiedy mają okazję chwilę porozmawiać z drugim człowiekiem. W trakcie "wizyt" u osób na kwarantannie rozmowy dotyczą zwykłych ludzkich spraw. Do działań włączyło się także wojsko obrony terytorialnej. 

Mundurowi na początku tego tygodnia odebrali w związku z działaniami dotyczącymi powstrzymania koronawiorusa ogromny gest wsparcia i sympatii.

Trudno było ukryć zaskoczenie policjantów kiedy na początku tego tygodnia do siedziby ostrołęckich policjantów przyjechał jeden z właścicieli lokali gastronomicznych.

Mężczyzna poinformował, że przygotował ciepły posiłek dla funkcjonariuszy Policji i Wojsk Obrony Terytorialnej kontrolujących osoby poddane kwarantannie.

Bardzo dziękujemy za wsparcie, w tym szczególnym dla wszystkich okresie. Taka postawa jednoznacznie wskazuje na solidarność w walce z kornawirusem i jest gestem jednoczenia sił w walce z nowym zagrożeniem.

Ten miły gest bardzo wiele dla nas znaczy. Służymy wszystkim mieszkańcom, dlatego też docenienie naszej pracy ze strony społeczeństwa jest dla bardzo cenne - dziękujemy. Pamiętajcie, że zawsze jesteśmy gotowi, aby służyć Państwu pomocą.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym osobom za przestrzeganie zasad kwarantanny.

Zachęcamy Państwa także do zainstalowania aplikacji ,,KWARANTANA DOMOWA”, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony