Aktualności

Policjanci z Ostrołęki byli we właściwym miejscu – pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 01.04.2020

Niestety na naszych drogach w dalszym ciągu możemy spotkać osoby nieodpowiedzialne, które wsiadają za tzw. ,,kółko” po spożyciu alkoholu, a nawet w stanie upojenia alkoholowego. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj na trasie krajowej w stronę Myszyńca. Na szczęście bezmyślnego kierowcę zauważyli policjanci z ostrołęckiej drogówki i udaremnili mu dalszą jazdę. Mężczyźnie zatrzymano także prawo jazdy.

Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu.  Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

Wczoraj o godzinie 16 policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na trasie krajowej K-53. Podczas kontroli prędkości w Dylewie w pewnym momencie zauważyli jadący niebezpiecznie samochód.

Kierujący oplem stwarzał swoją jazdą ogromne zagrożenie dla siebie oraz dla innych kierowców. Jadąc z dużą prędkością co chwile zjeżdżał na pobocze oraz na przeciwny pas ruchu.

Kierujący jadący z kierunku przeciwnego, aby uniknąć z nim zderzenia zmuszeni byli do zatrzymywania swoich pojazdów, bądź zjeżdżania na pobocze.  

Policjanci widząc zagrożenie natychmiast ruszyli z interwencją i pojazd szybko został zatrzymany. Za jego kierownicą siedział 58 – letni mieszkaniec naszego powiatu.

Samo otwarcie drzwi jego pojazdu szybko dało odpowiedź dlaczego auto nie było w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, a on sam miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 2,5 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali bezmyślnemu mężczyźnie prawo jazdy. W najbliższym czasie odpowie on także za swoje postępowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym samo kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony