Aktualności

Ostrołęccy policjanci sprawdzają przestrzeganie kwarantanny – DLA OSÓB, KTÓRE NARUSZĄ WARUNKI KWARANTANNY ZA KAŻDYM RAZEM BĘDZIE STOSOWANA ZASADA ,,ZERO TOLERANCJI”

Data publikacji 27.03.2020

Każdego dnia ostrołęccy policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń i czy nie potrzebują pomocy. Do chwili obecnej jedna osoba złamała zakaz dotyczący kwarantanny – natychmiast rozpoczęto wobec niej czynności w kierunku wykroczenia. Równocześnie przypominamy i apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń funkcjonariuszy! Zachęcamy także do pobrania i korzystania z aplikacji ,,kwarantanna domowa”, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Aplikacja jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Pomaga ona policjantom, ale przede wszystkim osobom, które zostały poddane kwarantannie.

W tej wyjątkowej i trudnej sytuacji ostrołęccy policjanci mierzą się z nowymi zadaniami i zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Każdej doby o różnych porach, w dużej mierze dzielnicowi kontrolują osoby poddane kwarantannie. Dziękujemy za odpowiedzialną postawę naszym mieszkańcom, ponieważ niemal wszystkie osoby zachowują się w sposób odpowiedzialny.

Do chwili obecnej policjanci odnotowali jeden przypadek złamania zasad kwarantanny. Wobec ostrołęcznina policjanci z Wydziału Prewencji natychmiast rozpoczęli czynności w kierunku wykroczenia.

Jednoczenie przypominamy, że dla osób, które nie będą stosowały się do kwarantanny za każdym razem będzie stosowana zasada ,,Zero tolerancji”. Należy również pamiętać, że o niestosowaniu się do warunków nałożonej kwarantanny może zostać powiadomiona prokuratura.

NALEŻY PAMIĘTAĆ!:

Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny. od tego przepisu nie ma ŻADNYCH ODSTĘPSTW!

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony