Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

Data publikacji 09.02.2017

Wczoraj ostrołęccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

W działaniach brało udział 27 funkcjonariuszy, w tym 21 z ostrołęckiej ,, drogówki”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów,  jednak większą część wykroczeń popełnili piesi.

Odnotowano podczas działań 36 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W dwóch przypadkach kierujący popełnili wykroczenia polegające na nieprawidłowym zachowaniu wobec pieszych.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście na pewno odbędzie się w sposób bezpieczny.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony