Aktualności

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kolejnemu niebezpiecznemu kierowcy udaremniono niebezpieczną jazdę

Data publikacji 20.03.2020

Ostrołęccy policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy bmw, który w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Miejsce to zostało wskazane przez internautów jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki, wczoraj,  po godzinie 8, w miejscowości Sul, zatrzymali do kontroli drogowej szybko jadące bmw.

Miejsce to zostało wskazane przez samych mieszkańców jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po otrzymaniu zgłoszenia za pośrednictwem KMZB policjanci szybko przystąpili do jego weryfikacji.

W trakcie kontroli szybko jadącego Bmw okazało się, że 20 - letni mieszkaniec naszego powiatu w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 51 km/h.

Nieodpowiedzialnemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. To kolejny przypadek wykorzystania przez mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja apeluje o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

podkom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony