Aktualności

Zabezpieczona nielegalna amunicja i narkotyki – skuteczna akcja ostrołęckich policjantów

Data publikacji 19.03.2020

120 sztuk amunicji oraz po wstępnym zbadaniu amfetamina i marihuana – to zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji ostrołęckiego powiatu. Dzięki mundurowym kilkaset porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Do sprawy został zatrzymany 35-latek. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwalczają różnego rodzaju przestępczość. Z dużą powagą podejmowane są działania na zabezpieczanie nielegalnej broni i amunicji, która może znajdować się u osób do tego nieuprawnionych.

W minionym tygodniu została zaplanowana akcja wobec osoby, która może na swojej posesji posiadać nielegalną amunicję i narkotyki. Policjanci nie pomylili się, ich ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji zmieszkiwanej przez męzczynę policjanci zabezpieczyli 120 sztuk różnego rodzaju nielegalnej ostrej amunicji oraz wiatrówkę, która zostanie poddana badaniu, czy nie nosi śladów przerobienia.

Jednak to nie wszystko, podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset porcji handlowych narkotyków, które po wstępnym ich zbadaniu okazało się, że są to amfetamina i marihuana. Zabezpieczone zostały też nasiona konopi indyjskich.

Do sprawy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony