Aktualności

Koleni ,,szybcy” kierowcy pozbawili siebie prawa jazdy

Data publikacji 10.03.2020

W ciągu tylko minionej doby policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali, m.in. za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym trzy blankiety prawa jazdy.

Nadmierna prędkość od wielu lat jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych w skutkach. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci cały czas kontynuują działania skierowane na wyeliminowanie niebezpiecznych kierowców.

Tylko w ciągu ostatniej doby mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali trzy blankiety prawa jazdy.

Za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkość swoje uprawnienia wczoraj straciła 30 - letnia mieszkanka powiatu makowskiego, która vw jechała w obszarze zabudowanym na drodze W544 aż 105 km/h.

Kolejne prawo jazdy wczoraj zostało zatrzymane 45 – letniemu mieszkańcowi Ostrołęki za przekroczoną liczbę punktów.

 

Natomiast dziś rano w miejscowości Sul 26 – letni mieszkaniec województwa podlaskiego ponad dwukrotnie przekraczając swoją prędkość w obszarze zabudowanym sam pozbawił siebie prawa jazdy.

Ponadto na osoby zostały nałożone wysokie mandaty karne, a kierowcy przekraczający prędkość dodatkowo otrzymali po 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że prędkość jest głównym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych.
Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale zdejmując nogę z gazu możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych!

 

podkom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony