Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 24.01.2020

Wczoraj ostrołęccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów,  jednak większą część wykroczeń popełnili piesi. Odnotowano podczas działań łącznie 84 wykroczenia, ktore były popełniane zarówno przez kierujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 Ujawniono także trzy przypadki braku prawidłowego oświetlenia rowerów, które szczególnie w takich warunkach jakie mamy obecnie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony