Aktualności

Nie ryzykuj - Zbadaj swoją trzeźwość w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce

Data publikacji 12.12.2019

Przed nam kolejny weekend, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się nowoczesny alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia.

Dzięki alkomatowi każda osoba  może w szybki,wygodny, a przede wszystkim anonimowy sposób samodzielnie zbadać swoją trzeźwość.   Obsługa alkotestu jest bardzo prosta, urządzenie nie wymaga konieczności używania ustników.

 Po ułamku sekundy od ,,dmuchniecia” w alkotest na wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik badania. Od czasu zamontowania urządzenia skorzystało z niego już kilka tysięcy odpowiedzialnych kierowców, najwięcej osób korzysta z alkomatu właśnie  w czasie weekendu.  

 

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z  urządzenia, aby mieć 100% pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie ,,my” , członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

 

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu to najgorsza z decyzji jaką możemy podjąć w naszym życiu.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony