Aktualności

Ostrołęcka grupa ,,Speed” w dalszym ciągu dba o bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 10.12.2019

Policjanci z ostrołęckiej grupy ,,Speed” w dalszym ciągu kontynuują swoje działania. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, w szczególności zmniejszenie wypadków drogowych i wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszają się bez wyobraźni łamiąc obowiązujące przepisy, tym samym powodując zagrożenie na drodze dla innych niewinnych użytkowników dróg. Wczoraj jeden z takich kierowców został wyeliminowany z ruchu na okres 3 miesięcy, otrzymał też wysoki mandat i punkty karne. Apelujemy do kierowców po raz kolejny o rozsądek i wyobraźnię.

Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Jak dobrze wiemy prędkość - to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg.

Policjanci zespołu „SPEED” działają wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości.

Wczoraj podczas patrolowania trasy krajowej K – 61 zauważyli oni osobowego vw, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pojazd został zatrzymany, za jego kierownicą siedział 40 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Jego zarejestrowana prędkość w obszarze zabudowanym wyniosła o 57 km/h więcej niż dopuszczają to przepisy.

Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał też mandat karny w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, tym bardziej teraz, gdy warunki pogodowe są zmienne, deszcz i temperatury bliskie zeru będą powodowały śliską nawierzchnię Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony