Aktualności

Niechlubna rekordzistka – ostrołęccy policjanci udaremnili pijanej kobiecie dalszą jazdę

Data publikacji 09.12.2019

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która wczoraj jechała swoim fordem po terenie naszego miasta. Policjanci udaremnili nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Jak się okazało w trakcie kontroli, przewoziła ona w takim stanie trójkę dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Jednak to nie wszystko, policjanci ustalili, że mieszkanka naszego powiatu posiadała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Niebawem czekają ją surowe konsekwencje karne. Apelujemy do Państwa o wyobraźnię i rozsądek w tym zakresie. Łącznie dzięki policjantom z ostrołęckiej komendy tylko w ciągu minionego weekendu udaremniono jazdę 4 takim nieodpowiedzialnym osobom, którzy zdecydowali się na tak bezmyślne postępowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod działaniem alkoholu.

Do zatrzymania doszło wczoraj popołudniu na ulicy Targowej w Ostrołęce, styl osobowego forda wskazywał na to, że za ,,kierownicą” może znajdować się osoba pod działaniem alkoholu. W związku z tym policjanci postanowili skontrolować pojazd.

Już pierwsze czynności wskazały, że decyzja o kontroli pojazdów była słuszna. Od 39 - letniej kobiety wyraźnie było czuć alkohol.Alkomat wykazał u niej ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało po zatrzymaniu auta, przewoziła ona w takim stanie trójkę dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

Mundurowi udaremnili jej dalszą jazdę, a pojazd, którym się poruszała został przekazany trzeźwej osobie wskazanej . Kierująca nie posiadała prawa jazdy, sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że zostało one jej zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu i posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

W najbliższym czasie będzie musiała ponieść odpowiedzialność karną za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

Łącznie dzięki policjantom z ostrołęckiej komendy tylko w ciągu minionego weekendu udaremniono jazdę 4 takim nieodpowiedzialnym osobom, którzy zdecydowali się na tak bezmyślne postępowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod działaniem alkoholu.

 

Przypominamy po raz kolejny, że zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem  będąc w stanie nietrzeźwości  jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony