Aktualności

Ruszają zapisy na koleją edycję kursu samoobrony dla kobiet "Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 05.12.2019

W następny poniedziałek (09.12.2019r.) rozpoczynają się zapisy na kolejną XVIII już bezpłatną edycję kursu samoobrony dla kobiet ,,Bądź Bezpieczna”. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorami kursu są: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Łukasz Kulik, Miasto Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce na czele z Komendantem podinsp. Krzysztofem Szymańskim oraz Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Od wielu lat kurs samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” cieszy się ogromną popularnością ze strony kobiet nie tylko z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego. Zapisy na kolejną XVIII już edycję szkolenia ruszają w najbliższy poniedziałek  (09.12.2019r.) od godz. 11. Zgłoszenia odbywają się w formie telefonicznej pod nr 29 760 14 89.

Pamiętajmy, że  jedno połączenie, to jedno miejsce. Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest ukończony 16 rok życia. Dzwoniących prosimy o przygotowanie obok danych osobowych numeru telefonu oraz adresu email w celu dalszego kontaktu na linii organizator - uczestniczka.

Osoby biorące udział w szkoleniu tym samym wyrażają zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku do celów promocyjnych i szkoleniowych kursu. Uczestniczki podczas prowadzonego kursu będą szkolić się teoretycznie i praktycznie pod czujnym okiem, m.in. policyjnych instruktorów tj. sierż. Daniela Zaręby, który jest brązowym medalistą Polski służb mundurowych w kickboxingu i zdobywcą Pucharu Europy w tej samej dyscyplinie.

Najwięcej zajęć odbędzie się z samoobrony. Poza tym odbędą się zajęcia z psychologii i wiktymologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kodeksu karnego w aspektach obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, a także zdrowego odżywiania. Podsumowanie kursu kończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego Panie w trakcie symulacji mogą w realnych warunkach sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.

Kursantki będą mogły także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów z klubu strzeleckiego Obrońca w Troszynie.  

Po przeprowadzeniu zapisów w uzgodnionym terminie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie kursu z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Danuty Sikorskiej z Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Organizatorzy XVII edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna":

- Prezydent Miasta Ostrołęki - Łukasz Kulik
- Miasto Ostrołęka            
- Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
- Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:       

- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
- Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna - pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
- Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
- Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
- MZK w Ostrołęce          
- Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
- "Naturhouse"
- "Endorfina", Adrianna Łada
- ,,Furia Training Box”
- Atelier Sztuki Barbara Marzewska
- Grupa Ratownicza ,,Nadzieja”

Serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę strony