Aktualności

Policjanci z Ostrołęki uwolnili małżeństwo z płonącego motocykla

Data publikacji 07.11.2019

Szybkością działania i zachowaniem zimnej krwi wykazali się wczoraj dwaj policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy widząc jak przewraca się motocykl się i staje w płomieniach uwolnili z ognia zarówno kierowcę i pasażerkę. Następnie ugasili pożar i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

W zawód policjanta jest wpisana wartość najcenniejsza, czyli niesienie pomocy osobom potrzebującym. W każdym przypadku jeśli chodzi o ratowanie życia policjanci z Ostrołęki działają bez wahania. Tak też było wczoraj podczas pełnienia przez nich służby na terenie gm. Goworowo.

W pewnym momencie policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy pełnili służbę na terenie tej gminy zauważyli, jak kierujący motocyklem uderza w psa, który wybiegł mu wprost pod koła.

 W wyniku zdarzenia jednoślad się przewrócił i zaczął ,,szorować’’ bokiem pojazdu po asfalcie, a z jego zbiornika zaczęła wyciekać benzyna. Po kilkudziesięciu metrach motocykl się zatrzymał i stanął w płomieniach. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do jednośladu i wyciągnęli z niego jego kierowcę i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru.  

 Natomiast pasażerka w pewnym momencie podczas ślizgu motocykla bokiem po asfalcie upadajac na jezdnię mocno uderzyła głową o jezdnię i pozostała na rozlanej na asfalcie łatwopalnej cieczy. Kobieta przez chwilę była przymroczona. Dlatego też policjanci widząc zagrożenie ponownego pożaru i niebezpieczeństwa z tym związanego przenieśli ją w bezpieczne miejsce i udzielili obydwu osobom niezbędnej pomocy.

Na miejsce funkcjonariusze wezwali także karetkę pogotowia i straż pożarną. Na szczęście zarówno kierowca, jak i jego pasażerka, którzy pochodzą z terenu naszego powiatu nie odnieśli poważnych obrażeń.

Nie ma wątpliwości, że obaj policjanci podczas podjętych czynności wykazali się dużym doświadczeniem i czujnością. Dzięki ich postawie, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii i uratowano ludzkie życie.

 

 podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony