Aktualności

Wspólnie przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży

Data publikacji 06.11.2019

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to kampania mająca na celu budowanie bezpiecznego świata - wolnego od przemocy i zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. Kampania ta została zainaugurowana dzisiaj w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Prezydent Miasta Ostrołęki, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrołęce, Ostrołęckie Centrum Kultury, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce oraz policyjni profilaktycy włączyli się dzisiaj w kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, której twórcą jest genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. Koordynatorem tej kampanii w Polsce jest Fundacja po DRUGIE. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrołęce jest koalicjantem od 2015 roku.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański jako partner tego projektu zapewnił bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz opiekunów podczas ich przemarszu wraz z transparentami od ul. Traugutta w Ostrołęce, przez centrum naszego miasta do Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z oznakowanym radiowozem.

Dzięki współpracy wielu osób i instytucji, inauguracja kampanii przebiegła pomyślnie i w radosnej atmosferze.

 

podkom. Tomasz Żerański

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony