Aktualności

Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość - swoją jazdą pozbawił siebie prawa jazdy

Data publikacji 23.10.2019

Dziś na terenie całego kraju policjanci prowadzą działania ,,Prędkość” – a wszystko po to, aby na drogach było bezpiecznie. W ramach akcji już o godzinie 11:00 zatrzymano ,,szybkiego” kierowcę, który postanowił zlekceważyć obowiązujące organicznie prędkości. Mężczyzna jadąc bmw ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W wyniku czego musiał pożegnać się ze swoim prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nieodpowiedzialna jazda kierowcy została zarejestrowane przez ostrołęckich policjantów dziś na terenie gm. Myszyniec. Policjanci patrolujący teren tej gminy zauważyli bmw, które zbliżało się do nich z dużą prędkością. Wynik na mierniku prędkości wykazał, że pomimo terenu zbudowanego, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, kierowca jechał 111 km/h.

 Policjanci za tak rażące łamanie przepisów zatrzymali mu prawo jazdy, dodatkowo 37 – letni mieszkaniec naszego powiatu został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

W dalszym ciągu niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością.

Przypominamy! Kierującemu, który porusza się pojazdem w obszarze zabudowanym i przekracza dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Głównym celem Policji jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego, które bezpośrednio wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa ,,na drodze”. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Kierowcy, którzy wręcz lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości muszą być świadomi konsekwencji swojej jazdy, łącznie z zatrzymaniem im prawa jazdy.

Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy bez względu na to, czy jest kierowcą, pieszym, czy rowerzystą ma prawo na niej czuć się bezpiecznie.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony