Aktualności

Kolejny ostrołęczanin zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 24.01.2017

Sprawne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zatrzymanie młodego mężczyzny posiadającego marihuanę i haszysz. Dodatkowo w miejscu przechowywania narkotyków zabezpieczono wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt foliowych torebek.

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy policji, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową ustalili, że młody mieszkaniec Ostrołęki może posiadać narkotyki.

 W związku z tym w godzinach popołudniowych na terenie naszego miasta zatrzymali wytypowaną osobę.  Podejrzenia ,,kryminalnych” okazały się słuszne.

W pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez mężczyznę znaleziono substancję, które po wstępnym zbadaniu okazały się być marihuaną i haszyszem.

Łącznie zabezpieczono kilka gram substancji. Ponadto w tym samym pomieszczeniu zabezpieczono wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt foliowych torebek z zapięciem strunowym.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii te przestępstwo jest zagrożone kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzieniowo - śledczego.

Powrót na górę strony