Aktualności

Nie bądź obojętny - zwiększ bezpieczeństwo w swoim rejonie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.01.2017

Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu coraz częściej korzystają z nowego narzędzia, które pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu. Mową tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której od początku jej funkcjonowania dodano prawie 300 zgłoszeń.

Przypominamy mieszkańcom miasta i powiatu ostrołęckiego, że od 20 września 2016r. mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie jest przez nas dokładnie sprawdzane, jeśli się potwierdzi, we wskazany rejon wysyłana jest zwiększona ilość funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 294 zgłoszenia dotyczące różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów bo aż 116 dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest przekraczanie dozwolonej prędkości, takich zgłoszeń  napłynęło do nas 79. Liczba wszystkich dodanych zgłoszeń z terenu Ostrołęki wynosi 159.

Jeśli chodzi o teren naszego powiatu to najwięcej sygnałów odnotowaliśmy z terenu gminy Rzekuń, Kadzidło oraz Goworowo.  Widać po otrzymanych zgłoszeniach, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały. 

 

 

mł.,asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony