Aktualności

Z ostatniej chwili - próba oszustwa Seniora metodą ,,na policjanta” – ostrzeżmy swoich bliskich!

Data publikacji 10.10.2019

Zaledwie kilka minut temu ostrołęccy policjanci zostali poinformowani o próbie oszustwa osoby starszej. Skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i uczulmy ich na tego rodzaju zagrożeniem przypominając o tym, aby nie przekazywali żadnych pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy również, że żaden policjant nie ma prawa żądać od nas pieniędzy, jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów.

Zdarzenie miało miejsce dziś około południa. Wtedy to do jednego z Seniorów mieszkającego w Czerwinie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Fałszywy policjant powiedział Seniorowi, że było na jego konto włamanie hakerskie, dlatego bez rozłączania kazał mieszkańcowi Czerwina wykręcić nr 112, aby potwierdzić fakt, że jest on policjantem.

 

Na szczęście Senior zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i się rozłączył.

Apelujemy aby zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem czy do działań operacyjnych. Jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem.

DZWONIĄC NA POLICJE KONIECZNIE DOKŁADNIE ROZŁĄCZMY POPRZEDNIE POŁĄCZENIE, ABY NIE NAWIĄZAC POŁĄCZENIA PONOWNIE Z OSZUSTEM!

podkom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony