Aktualności

Sprawne działania policjantów z Czerwina pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego o kradzież telefonu zaledwie dwie godziny od zgłoszenia

Data publikacji 07.10.2019

Niespełna 2 godziny wystarczyło policjantom z posterunku policji w Czerwinie na zatrzymanie pierwszego z podejrzanych o kradzież telefonu komórkowego o wartości 900 złotych. Drugi z podejrzanych został zatrzymany w niedzielę. Ponadto pierwszy z mężczyzn okazał się być poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary około 2 lat pozbawienia wolności. Obydwaj mężczyźni pochodzili z pobliskich sąsiednich powiatów. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

W miniony piątek ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni przez 19 – letniego mieszkańca naszego powiatu o kradzieży jego telefonu komórkowego przez dwóch mężczyzn. Właściciel wartość skradzionego przedmiotu wycenił na kwotę 900 złotych.

W poszukiwanie sprawców tego przestępstwa zaangażowali się policjanci z posterunku policji w Czerwinie. Już po niespełna w 2 godzinach od zgłoszenia zatrzymali oni na terenie powiatu ostrowskiego pierwszego z podejrzanych o tą kradzież mężczyznę, okazał się nim 22 – letni mieszkaniec tego powiatu.

Jednak to nie wszystko, po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary około 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Czerwina dalej kontynuowali swoje działania w poszukiwaniu drugiego ze sprawców. Realizacja sprawy została przeprowadzona w minioną niedzielę. Podejrzany o tą kradzież  również 22 – latek został zatrzymany na terenie powiatu zambrowskiego.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży i przyznali się do jego popełniania. Dzięki szybkim, ale przede wszystkim sprawnym działaniom policjantów z Czerwina nie unikną oni odpowiedzialności karnej.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony