Aktualności

Właściwa postawa sprzedawcy

Data publikacji 23.01.2017

W jednym ze sklepów na terenie Ostrołęki mężczyzna wszczął awanturę. Mężczyzna znajdował się pod dużym działaniem alkoholu. Powodem jego agresji była odmowa sprzedaży mu alkoholu. Wobec mężczyzny sporządzono wniosek o ukaranie do Sądu.

W sobotę około godziny 11:30 policjanci zostali wezwani do  jednego ze sklepów w Ostrołęce, gdzie miał się awanturować mężczyzna, któremu sprzedawczyni odmówiła sprzedaży alkoholu.

 Mężczyzna używał słów wulgarnych  wobec obsługi i klientów sklepu oraz szarpał się z pracownikiem ochrony.  ,, Awanturnikiem” okazał się mieszkaniec gm. Olszewo -Borki w wieku około 60 lat. Został wobec niego skierowany wniosek do Sądu.

 Na podkreślenie zasługuje właściwa postawa sprzedawczyni, która widząc stan w jakim znajdował się mężczyzna zgodnie  z obowiązującymi przepisami odmówiła mu sprzedaży alkoholu. Jeśli jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji, bądź osobami sprzedającymi powiadamiajmy o tym policję.

 

 Przypominamy, że zgodnie z art. 15 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jest zakaz sprzedaży  i podawania napojów alkoholowych osobom, których zachowanie wskazuje, że mogą znajdować się w stanie nietrzeźwości.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony