Aktualności

Zasada ,,Zero tolerancji” dla brawury na drodze

Data publikacji 23.01.2017

Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dalszym ciągu stosowana jest zasada ,, Zero tolerancji” dla kierowców, którym droga publiczna myli się z torem wyścigowym. Tylko w ciągu minionego weekendu policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali 7 blankietów praw jazdy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla policjantów sprawą priorytetową. Funkcjonariusze ostrołęckiej ,,drogówki” cyklicznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane zarówno na kierujących, jak i pieszych. Ich cel jest jeden – zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego.

W dalszym jednak ciągu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymują osoby, które w sposób rażący popełniają wykroczenia w ruchu drogowym, np. podwajając, lub potrajając dozwolona prędkości nawet w obszarze zabudowanym.

W ciągu minionego weekendu 6 tego rodzaju kierującym zatrzymano prawo jazdy, połowa  zatrzymanych uprawnień należała do kobiet. Jedne prawo jazdy zostało zatrzymane kierującemu, który spowodował zdarzenie drogowe w miejscowości Grodzisk Duży w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala.

Przypominamy, że jazda w takich warunkach pogodowych jakie mamy obecnie jazda  nawet z dozwolonymi znakami drogowymi  prędkościami nie zapewnia nam bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Jeszcze raz informujemy, że w związku z obowiązującymi już od maja 2015 roku przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony