Aktualności

Kolejna debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w powiecie ostrołęckim

Data publikacji 20.09.2019

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu odbyła się kolejna debata społeczna z mieszkańcami dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa. Tym razem rozmawiano na ten ważny temat z mieszkańcami gminy Myszyniec. Inicjatorami spotkania byli: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce oraz Burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk.

Oprócz organizatorów w debacie udział wzięli mieszkańcy, dyrektorzy szkół oraz radni. O tym jak poważnie do bezpieczeństwa podchodzą ostrołęccy policjanci świadczy fakt, że obecni na sali byli Naczelnicy poszczególnych wydziałów, policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii oraz dzielnicowi. Obecny był także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Pan Artur Szarwacki.

Po przywitaniu uczestników spotkania przez Panią Burmistrz Myszyńca Elżbietę Abramczyk i Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji podinspektora Andrzeja Siurnickiego Komendant Komisariatu w Myszyńcu podinspektor Waldemar Tokarski przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Myszyniec, a także omówił nowe narzędzia, które poprawiają bezpieczeństwo. Mowa tu o Krajowej Mapie Zagrożeń bezpieczeństwa, dzięki której każdy z mieszkańców ma wpływ na bezpieczeństwo oraz aplikacji ,,Moja Komenda”, która znaczącą ułatwia kontakt z dzielnicowym.

Po wystąpieniach przyszedł czas na najważniejszy punkt spotkania, jakim była dyskusja. W czasie rozmowy z mieszkańcami poruszono kwestię bezpieczeństwa, była to bardzo dobra okazja, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy z mieszkańcami głównym tematem było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności przekraczania dozwolonej prędkości.

Omówiono także najczęstsze sposoby działania oszustów metodami na tzw. wnuczka oraz na policjanta, a także wskazano sposoby na ich unikniecie.

Wszystkie spostrzeżenia i sugestie mieszkańców i władz samorządowych zostały zapisane przez funkcjonariuszy i z pewnością będą wykorzystane podczas codziennej służby.

Dziękujemy uczestnikom spotkania za przybycie na debatę. Ich obecność pokazuje wyraźnie, że poczucie bezpieczeństwa staje się coraz ważniejszym aspektem naszego codziennego życia.

podkom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony