Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa dla uczniów w wykonaniu policjantów z Łysych

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli oni cykl spotkań w szkołach i przedszkolach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi z ostrołęckiej komendy w ciągu roku szkolnego przeprowadzają ponad 1000 tego rodzaju spotkań profilaktycznych, a wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne.

Wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęli w szkołach i przedszkolach działania profilaktyczne. Ostatnie z tego rodzaju spotkań przeprowadzili policjanci z posterunku policji w Łysych. Nauka o bezpieczeństwie miała miejsce z uczniami w Łysych, Warmiaku, Zalasie, Pupkowiźnie, Szafrankach i Lipnikach.

Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo nad w domu, na drodze oraz w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Funkcjonariusze wskazywali na różnego rodzaju zagrożenia z tym związane, ale także podawali sposoby na ich uniknięcie.

Ponadto wskazano dzieciom właściwy sposób zachowania w przypadku ,,spotkania” z agresywnym zwierzęciem, w tym celu zostały przygotowane konkretne symulacje takich zdarzeń pokazujące przestrogi i porady dotyczące bezpiecznych zachowań.

 Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe i po części teoretycznej przeprowadzono działania praktyczne już na przejściu dla pieszych.

Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na powyższe tematy, natomiast teraz nasza rola rodziców, aby prawidłowe wzorce naśladować.

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony