Aktualności

Akcja ostrołęckich policjantów. Już w kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój w centrum miasta

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój do którego doszło w miniony czwartek na jednej z głównych ulic naszego miasta. Podejrzani napadli na 33 - latka i używając przemocy zabrali mu telefon komórkowy oraz gotówkę. Osadzono ich w policyjnym areszcie i następnego dnia usłyszeli zarzuty rozboju do którego się przyznali. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W miniony czwartek późnym wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o rozboju do którego według zgłoszenia miało dojść na 33 - letnim mężczyźnie. Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Według przekazanych od 33 – latka informacji podeszły do niego osoby i zażądały wydania telefonu komórkowego, kiedy odmówił zaczęli go bić. Następnie zabrali mu telefon komórkowy, gotówkę i po wszystkim uciekli.

W poszukiwania sprawców zaangażowali się wszyscy policjanci będący na terenie miasta i powiatu. Dzięki im sprawnym działaniom już kilka minut po zgłoszeniu zatrzymali oni 28 – letnią kobietę i 43 – letniego mężczyznę podejrzewanych o popełnienie tego rozboju.

Osoby były kompletnie zaskoczone tak szybkim zatrzymaniem. Zostały przewiezione do ostrołęckiej komendy i osadzone w policyjnym areszcie. Natomiast napadnięty mężczyzna trafił do szpitala.

Dobre działanie policjantów z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego w połączeniu z bardzo dobrą współpracą z Prokuratura Rejonową w Ostrołęce pozwoliło na przedstawienie im zarzutów rozboju do których się przyznali. Policjanci odzyskali także skradzione mienie.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny dobra praca ostrołęckich policjantów spowodowała, że osoby dopuszczające się przestępstw zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony