Aktualności

Śmiertelny wypadek motocyklisty - apel policji

Data publikacji 03.09.2019

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do wypadku drogowego, w którym niestety mieszkaniec naszego powiatu poniósł śmierć na miejscu. Do późnych godzin nocnych policjanci po nadzorem Prokuratora wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie posiadał prawa jazdy na motocykl. W dalszym ciągu prosimy o rozsądek i wyobraźnię bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy.

Wczoraj o godzinie 18:27 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja dotycząca wypadku na terenie gm. Czarnia. Osoba zgłaszająca poinformowała, że w zdarzeniu brał udział motocykl. Na miejsce skierowano służby ratunkowe oraz policjantów z Myszyńca oraz ostrołęckiej drogówki.

Według wstępnych ustaleń kierujący motocyklem w pobliżu wsi Brzozowy Kąt na terenie gminy Czarnia, na rozwidleniu dróg pojechał prosto. Jednoślad wypadł z drogi i uderzył w betonowy słup energetyczny. Niestety pomimo podjętej reanimacji 42 – letniego mieszkańca naszego powiatu nie udało się uratować. W trakcie czynności ustalono, że kierujący nie powinien w ogóle poruszać się motocyklem, ponieważ nie posiada na tą kategorię prawa jazdy.

Do późnych godzin nocnych policjanci pod nadzorem Prokuratora wykonywali czynności mające na celu ustalenie przyczyn tego wypadku.

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy. Posiadanie prawa jazdy na motocykl, jest tak samo wymagane, jak w przypadku samochodów.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

podkom. Żerański Tomasz

Powrót na górę strony