Aktualności

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z przedszkolakami

Data publikacji 19.01.2017

Dziś policjanci z Ostrołęki oraz posterunku policji w Baranowie przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z dziećmi przedszkola w Baranowie. Podczas spotkania wykorzystano specjalny ,,autochodzik” będący na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy, który w sposób praktyczny uczy dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Tradycyjnie już całe spotkanie było oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.

Z uwagi na porę roku podczas spotkania poruszono tematy związane z nachodzącymi feriami zimowymi, mówiono, m.in. o bezpiecznych miejscach mogących służyć zimowym zabawom oraz wskazano jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne.

Potem przyszedł czas na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po krótkiej pogadance na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych zdobyta przez dzieci wiedza została  wykorzystana w praktyce.

Do tego celu został wykorzystany specjalny ,,autochodzik”, dzięki któremu najmłodsi mogą uczyć się, co ważne w sposób całkowicie bezpieczny właściwych zachowań.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli ,,komisarz Kurpik”. Wskazano także najmłodszym właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informację jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc.

Na zakończenie spotkania i obietnicy najmłodszych o ich noszeniu, policjanci rozdali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe. Spotkanie było wspólną inicjatywą sierż. szt. Grażyny Tabaki z posterunku policji w Baranowie oraz dyrekcji przedszkola Pani Barbary Toryfter.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka

Powrót na górę strony