Aktualności

Podejrzany o rozbój na nastolatku zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 27.08.2019

Dzięki bardzo dobrym działaniom policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mieszkaniec naszego miasta podejrzany o rozbój na nastolatku został ustalony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut rozboju do którego się przyznał. Wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zdarzenie miało swój początek w sobotnie popołudnie w rejonie ul. Bogusławskiego, wtedy to do 16 - latka oczekującego na autobus podszedł mężczyzna. Po krótkiej wymianie zdań sprawca odgradzając mu drogę ucieczki zabrał on mu zegarek oraz wyjął z jego portfel pieniądze.

Od momentu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Komunikat o zdarzeniu został także wysłany do wszystkich patroli będących na terenie miasta o powiatu.

 Funkcjonariusze skrupulatnie ustalali każdy szczegół zdarzenia. Dzięki ich determinacji już następnego dnia podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 32 - letni ostrołęczanin. Został on osadzony w policyjnym areszcie. Dzięki dobrej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju do którego się przyznał. Ostrołęczanin jest dobrze znany ostrołęckim policjantom, kilkukrotnie był wcześniej zatrzymywany do przestępstw i wykroczeń.

 

Wobec 32 – latka Sad zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony