Aktualności

Profilaktyka podczas letnich warsztatów dla dzieci w „Koronie”

Data publikacji 23.08.2019

Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” przeprowadzili dwukrotnie działania skierowane do dzieci biorących udział w letnich warsztatach zorganizowanych przez „Hotel Korona” w Krukach. Inicjatorem tych działań była Pani Katarzyna Prusinowska. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnych działań profilaktycznych!

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostali zaproszeni wraz z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” przez Panią Katarzynę Prusinowską do przeprowadzenia wspólnych działań profilaktycznych. Odbiorcami tych działań były dzieci uczestniczące w letnich warsztatach zorganizowanych przez „Hotel Korona” w Krukach.

Pierwsze spotkanie „mundurowych” z dzieciakami odbyło się w dniu 22 lipca 2019 roku. Dotyczyło głównie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Mł. asp. Aneta Waracka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przedstawiła film profilaktyczny o tej tematyce, rozdysponowała ulotki informacyjno-edukacyjne i odpowiadała na pytania najmłodszych. Nie zabrakło również chętnych do przymierzenia sprzętu używanego na co dzień przez Oddziały Prewencji Policji.

Kolejne spotkanie – z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbyło się w minioną środę, poprowadził asp. Krzysztof Kolator. Dzieciaki miały możliwość przebrać się w piankowe pojazdy i pokazać, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych.

Ponadto dzieci zapoznały się z „magiczną tubą”, która pokazała, dlaczego noszenie odblasków przez pieszych i kierujących jednośladami jest ważne dla ich bezpieczeństwa. Dwie odważne dziewczynki wspólnie z policjantem zaprezentowały również działanie pasów bezpieczeństwa w foteliku samochodowym.

W obydwu terminach, ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, omówili zasady postępowania w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia innej osoby, tj. właściwe zachowanie w przypadku osoby, która tonęła w wodzie i jest nieprzytomna bądź osoby, która straciła przytomność i nie oddycha z innego powodu.

Dzieci mogły usłyszeć od ratowników wiele ważnych podpowiedzi odnoszących się do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także – w formie warsztatów, spróbować wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na tzw. Fantomie.

Zarówno pierwszego dnia, jak również w minioną środę, dzieciaki mogły przyjrzeć się z bliska pojazdom wykorzystywanym w służbie przez Policję i Grupę Ratowniczą „Nadzieja”, a także wyposażeniu tych pojazdów i sprzętowi niezbędnemu w codziennej służbie.

Spotkanie z „mundurowymi” przebiegło w radosnej i miłej atmosferze, a przy tym było niezwykle cenne z uwagi na przekazaną dzieciom wiedzę.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony