Aktualności

Policyjna profilaktyka podczas wakacyjnych festynów

Data publikacji 19.08.2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji przeprowadzali podczas festynów i pikników rodzinnych kampanie informacyjno-edukacyjne „Narkotyki i dopalacze zabijają” i „Bezpieczne kąpielisko” oraz „Bezpieczne wakacje”.

Działania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Bezpieczne kąpielisko” i „Bezpieczne wakacje” ukierunkowane są na przeciwdziałanie uzależnieniom, tonięciom i utonięciom oraz wszelkiego rodzaju nieszczęśliwym zdarzeniom podczas wakacyjnego wypoczynku.

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu, podczas tego typu imprez otrzymują od policjantów ulotki przestrzegające przed zażywaniem różnego rodzaju środków odurzających, nadużywaniem alkoholu oraz niewłaściwym zachowaniem nad wodą czy też w miejscu zamieszkania.

Ciekawostką są alkogogle i narkogogle, z których każdy uczestnik festynu mógł skorzystać i sprawdzić, jak reaguje wzrok, a wraz z nim całe ciało na alkohol oraz narkotyki.

Dodatkową atrakcją – nie tylko dla najmłodszych jest sprzęt policyjny (radiowóz, środki przymusu bezpośredniego, kamizelki i umundurowanie). Osoby w każdej grupie wiekowej chętnie przymierzają tego typu strój i oglądają sprzęt z bliska. Nie brakuje pytań o służbę w Policji.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony