Aktualności

Ostrołęccy policjanci zwalczają przestępczość narkotykową

Data publikacji 17.07.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania wymierzone w zwalczanie przestępczości narkotykowej. Ostatnie tego rodzaju działania miały miejsce na przestrzeni kilku ostatnich dni. W ich efekcie policjanci z ostrołęckiej drogówki zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców naszego miasta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to jedno z ważniejszych działań policji. W tego rodzaju działania angażują się policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Udowodnili to policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy w ostatnich kilku dniach dwa razy zatrzymywali osoby, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Czujność i spostrzegawczość ostrołęckich mundurowych zaowocowała zatrzymaniem osobowego samochodu, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ,,drogówki” patrolując teren miasta zauważyli w bocznej uliczce auto, które jechało bez włączonych świateł. Kierujący tym samochodem na widok policjantów wyraźnie przyspieszył. Z uwagi na jego zachowanie auto zostało zatrzymane na jednym z parkingów w Ostrołęce. Już samo otwarcie drzwi pokazało przyczynę zachowania mężczyzn. W aucie wyraźnie było czuć zapach marihuany, zarówno kierowca (23-lata), jak i pasażer (32-lata) zachowywali się nerwowo. W wyniku przeszukania auta zostały zabezpieczone narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Dodatkowo w miejscu zamieszkaniu pasażera zabezpieczono marihuanę.

Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada w ogóle prawa jazdy. Obydwaj zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy, a następnie po badaniu lekarskim osadzeni w policyjnym areszcie.

Kierowca wstępnie przyznał się funkcjonariuszom drogówki do kierowania autem pod działaniem amfetaminy. Została od niego pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy prowadził pojazd pod działaniem środka odurzającego.

Drugie zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. W tym przypadku również policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 17 – latka z ostrołęki u którego zabezpieczono marihuanę. On także trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów posiadania narkotyków, do których się przyznali. Dodatkowo kierowca odpowie za kierowanie bez prawa jazdy i w zależności od wyników badań krwi być może też za kierowanie będąc po użyciu środków odurzających.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Dalsze działania w tym zakresie będą kontynuowane.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony