Aktualności

Policjanci z Ostrołęki odzyskali skradziony rower - do sprawy zatrzymano młodego mężczyznę

Data publikacji 15.07.2019

Szybkie działanie ostrołęckich policjantów pozwoliło na zatrzymanie podejrzanego o kradzież roweru młodego mężczyzny. Właściciel oszacował jednoślad na kwotę około 700 złotych. Sprawcą kradzieży okazał się młody kierowca jednej z ostrołęckich korporacji taksówkarskich, który po załadowaniu skradzionego jednośladu do bagażnika oznakowanej taksówki odjechał i skradziony rower ukrył kilkaset metrów dalej na budowie domu jednorodzinnego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Przypominamy o zabezpieczaniu swoich jednośladów.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy policjanci ustalili, że w nocy z 11 na 12 lipca bieżącego roku na terenie naszego powiatu został skradziony rower. W działania zaangażował się dzielnicowy danego rejonu służbowego, który ustalił prawdopodobnego sprawcę tej kradzieży. Realizacja sprawy została zaplanowana w miniona niedzielę.

Punktualnie o 17:30 godzinie policjanci ,,operacyjni” weszli do jednego z domów na terenie naszego powiatu, gdzie zastali 25 - letniego mieszkańca naszego powiatu.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, w trakcie przeszukania przyznał się do kradzieży jednośladu i wskazał miejsce jego ukrycia.

Podczas czynności okazało się, 25 - latek w nocy podjechał pod sklep. Widząc niezabezpieczony rower schował go do bagażnika auta, natomiast z bagażnika, być może ze względu na rozmiary jednośladu wyjął i założył na dach ,,koguta” jednej z lokalnych korporacji taksówkarskich.

Następnie ukrył go na obcej nieogrodzonej posesji i w późniejszym terminie miał go stamtąd zabrać.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie miłośnikowi ,,dwóch kółek” zarzutu dotyczącego kradzieży do którego się przyznał.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowego.

 

Jeszcze raz apelujemy o staranne zabezpieczenie swoich ,,dwóch kółek. Warto zainwestować  w profesjonalne zabezpieczenie co z pewnością utrudni „pracę” złodziejowi. Korzystajmy z mocnych blokad. Pamiętajmy,  że im więcej czasu złodziejowi zajmie pokonanie przeszkody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower. Ważne jest, aby takie zabezpieczenia zakładać, nawet jeśli rower pozostawiamy na przysłowiową ,,chwilę”.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony