Aktualności

Już jutro rozpoczynają się policyjne działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego weekendu ,,Boże Ciało 2019"

Data publikacji 18.06.2019

Od 19 do 23 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania „Boże Ciało 2019". Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu, w związku z tym jest więcej policyjnych patroli. Tak właśnie będą wyglądały najbliższe dni. Pamiętajmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia. Przypominamy także o właściwym zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań w trakcie wyjazdów.

Jutro rozpoczyna się kolejny długi weekend i związane z nim wyjazdy. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie za sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na drogach powiatu ostrołęckiego.

Dla mundurowych to czas wytężonej pracy. W związku z ,, długim weekendem” policjanci przygotowali wzmożone działania „Boże Ciało 2019", które rozpoczęły się jutro o godzinie 6:00 rano.  

 

Policjanci podczas akcji  będą zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także  w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować również na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie - wszystko dlatego by był to bezpieczny czas na drogach regionu.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

W działania są zaangażowani policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykorzystują, m.in. policyjne motocykle, radiowozy oznakowane i ,,po cywilnemu” videorejstrator, oraz policyjną łódź.

Dużą wagę podczas prowadzonych działań  policjanci przywiązują również do stanu trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie co do naszego stanu trzeźwości, to możemy je rozwiać przychodząc na ostrołęcką komendę policji (Ostrołęka, ul. Janusza Korczaka 16) i sprawdzić swoją trzeźwość. Lepiej ją zweryfikować, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem.

Zwiększona liczba funkcjonariuszy jest  skierowana także w rejony osiedli mieszkaniowych. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając dokładnie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom.

Jeśli zauważymy podejrzane samochody, lub obce osoby ,,kręcące” się bez celu w rejonie naszych domów, czy blików poinformujmy o tym policjantów.

Pamiętajmy również o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Nie zapominajmy, że woda to ogromy żywioł i nie pozwólmy, aby nasza brawura, czy wręcz głupota była przyczyna tragedii, jaką bez wątpienia jest utonięcie.

 

 Działania zakończą się 23 czerwca o godzinie 22:00.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony