Aktualności

REAGUJ, KIEDY WIDZISZ NIEPOKOJĄCE SYTUACJE - DOSKONALE NADAJE SIĘ DO TEGO KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 14.06.2019

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od ponad 2 lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenie są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Do chwili obecnej za pośrednictwem ,,mapy"otrzymaliśmy od Państwa prawie 2500 zgłoszeń, głównie dotyczą one przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Na wszystkie zareagowaliśmy.  Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zgłoszenia.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony