Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - dzięki niej każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo - reaguj widząc zagrożenie w swoim otoczeniu

Data publikacji 12.01.2017

Ponad ćwierć tysiąca zgłoszeń dodanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – dziękujemy za otrzymane sygnały. Każde zgłoszenie jest przez nas dokładnie sprawdzane, jeśli się potwierdzi, we wskazany rejon wysyłana jest zwiększona ilość funkcjonariuszy.

Przypominamy mieszkańcom miasta i powiatu ostrołęckiego, że od 20 września 2016r. mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

 Jeśli widzisz zagrożenie w Twoim otoczeniu- reaguj, zgłoś je poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do chwili obecnej za jej  pośrednictwem Komenda Miejska Policji w Ostrołęce odnotowała 252 zgłoszenia.

 

 

Na mapę można zgłosić następujące zagrożenia:

 

- akty wandalizmu

- bezdomność

- dzikie kąpieliska

- dzikie wysypiska śmieci

- kłusownictwo

- miejsca grupowania się małoletnich

- miejsca niebezpieczne na terenach wodnych

- nielegalna wycinka drzew

- nielegalne rajdy samochodowe

- nieprawidłowe oznakowanie drogi

- nieprawidłowe parkowanie

- niestrzeżone przejście przez tory

- niestrzeżony przejazd kolejowy

- niewłaściwa infrastruktura drogowa

- niszczenie zieleni

- poruszanie się po terenach leśnych quadami

- przekraczanie dozwolonej prędkości

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych

- utonięcia

- używanie środków odurzających

- wypalanie traw

- zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt

- znęcanie się nad zwierzętami

- zła organizacja ruchu drogowego

- żebractwo

Powyższe zagrożenia mogą mieć kolory:

- zielony – nowe zgłoszenie

- żółty – weryfikowane/sprawdzane

- czerwony - potwierdzone

Wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie.


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt że mieszkańcy Ostrołęki i  powiatu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich samych.


Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KMP w Ostrołęce pod adresem http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wos/  na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy w sposób całkowicie anonimowy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.


Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.


Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony