Aktualności

Drugi podejrzany o kradzież konsoli do gier zatrzymany

Data publikacji 05.06.2019

Duże zaangażowanie i determinacja ostrołęckich policjantów pozwoliły na zatrzymanie drugiego podejrzanego o kradzież konsoli do gier z padem 21 - letniego ostrołęczanina. Usłyszał on już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Dodatkowo usłyszał zarzut paserstwa złota, do którego również się przyznał.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek. Wtedy to do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiła się mieszkanka naszego miasta i poinformowała o kradzieży z jej mieszkania konsoli do gier wraz z padem oraz ładowarki do deski elektrycznej. Kobieta wartość skradzionych przedmiotów oszacowała na kwotę 650 złotych. Ponadto oświadczyła, że do kradzieży doszło w nocy.

Po odebraniu zgłoszenia w sprawę włączyli się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo śledczego. To właśnie dzięki ich staraniom już następnego dnia po kradzieży funkcjonariusze weszli to ,,wytypowanego” wcześniej mieszkania, w którym znaleźli i zabezpieczyli skradzione rzeczy. W dalszych czynnościach zatrzymali będącego w mieszkaniu 25 - letniego ostrołęczanina. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu wczoraj zarzutu dotyczącego kradzieży, do którego się przyznał.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 25 - latek ukradł konsolę z innym kolegą.

Policyjna akcja skierowana na jego zatrzymanie drugiego mężczyzny została zaplanowana na wczoraj i odbyła się w centrum Ostrołęki. Zatrzymany był kompletnie zaskoczony, okazał się nim 21 – letni również mieszkaniec naszego miasta. Usłyszał już zarzut kradzieży oraz paserstwa do których się przyznał.

To kolejne już działania ostrołęckich policjantów, które pozwoliły na odzyskanie skradzionego mienia, dzięki nim sprawcy nie unikną też odpowiedzialności karnej, a właściciele odzyskają skradzione przedmioty.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony