Aktualności

Istniała obawa o życie mężczyzny - szybko został odnaleziony przez policjantów

Data publikacji 03.06.2019

Kilkadziesiąt minut wystarczyło policjantom z posterunku policji w Łysych, aby odnaleźć zaginionego mężczyznę. Z okoliczności przekazanych przez członków jego rodziny wynikało, że jest realne zagrożenie dla życia mężczyzny. To kolejny raz kiedy szybka reakcja policjantów być może uratowała to co jest najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Niespełna tydzień temu ten sam policjant odnalazł wyczerpanego, ale całego i zdrowego 49 - letniego mieszkańca naszego powiatu, którego również życie było zagrożone, został on zabrany do szpitala. Mowa tu o funkcjonariuszu z posterunku policji w Łysych sierż. szt. Marcinie Brewczyńskim.

Policjanci niosą pomoc bez względu na porę dnia i nocy. Po raz kolejny udowodnił to policjant ostrołęckiej komendy, który na co dzień pełni służbę na terenie gm. Łyse.

W przypadku zaginięć osób liczy się czas, dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz koordynacja działań. Po zapadnięciu zmierzchu działania poszukiwawcze są bardzo utrudnione. Wiedzieli to policjanci, którzy zostali powiadomieni około godziny 21 przez zaniepokojoną rodzinę o zaginięciu mieszkańca  powiatu ostrołęckiego.  Po przyjęciu zgłoszenia mundurowi natychmiast przystąpili do działania.

Z okoliczności wskazanych przez członków rodziny wynikało, że zachodziło realne zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny

Zdawali sobie policjanci sprawę z zapadającego szybko zmierzchu, zaczęli przeczesywać pobliskie posesje i lasy. Po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia działań znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Siedział on około pół kilometra od swojego domu.

Na szczęście pomoc przyszła w porę i mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. W składzie policyjnego patrolu, był także sierż. szt. Sebastian Gołaś.

To kolejny raz kiedy ostrołęccy policjanci swoja postawą udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia stanowi dla nich priorytet.

 

 

 

Powrót na górę strony