Aktualności

Policyjna akcja zakończona finałem zatrzymania podejrzanego o włamania do domów - zdjęcia + video

Data publikacji 03.06.2019

Przykład świetnego rozpoznania swojego rejonu służbowego pokazali w piątkowe popołudnie dzielnicowi z osiedla Wojciechowice. To właśnie dzięki ich szybkim, ale przede wszystkim skutecznym działaniom w wyniku policyjnej akcji został zatrzymany podejrzany o kradzieże z włamaniem mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany na ul. I AWP, był kompletnie zaskoczony. W aucie, którym się poruszał znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży. Osoba była już wcześniej karana za tego rodzaju przestępstwa, w najbliższym czasie ponownie będzie mężczyzna odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

W ostatnim czasie na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego miało miejsce kilka włamań do nowobudowanych domów. Stąd często były zamieszczane na stronach lokalnych mediów policyjne komunikaty prasowe dotyczące właściwego zabezpieczania nowobudowanych domów, a także o wzmożeniu czujności sąsiedzkiej. Działania policjantów przebiegały dwutorowo, w tym samym czasie funkcjonariusze rozpracowywali sprawców tych przestępstw. Finał ich działań miał miejsce w piątkowe popołudnie. Wtedy to dzielnicowi ustalili, że podejrzany o kradzież z włamaniem będzie poruszał się volvem od Wojciechowic w kierunku Ostrołęki.

Mężczyzna miał ukraść pod koniec  urządzenia elektryczne, pompę głębinową, przewód zasilający oraz inne przedmioty na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Około godziny 12:50 wytypowany wcześniej pojazd policjanci zauważyli na ul. I AWP w rejonie stacji paliw. Auto zostało zatrzymane, za jego kierownicą siedział 34 - letni mieszkaniec Ostrołęki. W samochodzie znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży, m.in. skradziona pompa głębinowa wraz z osprzętem.

Rzeczy zostały zabezpieczone, natomiast 34-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jest on także podejrzewany do kradzieży akumulatorów od ciężarówki również o wartości kilku tysięcy złotych oraz usiłowania kradzieży z samochodu ciężarowego paliwa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do których się przyznał.

W najbliższym czasie będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem. Kolejny raz dzielnicowy z Ostrołęki dali przykład jak powinno wyglądać dobre rozpoznanie rejonu służbowego zatrzymując sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

Materiał video z zatrzymania.

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony