Aktualności

Policjanci z Ostrołęki uczyli bezpieczeństwa na pikniku rodzinnym

Data publikacji 24.05.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Wczoraj na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce uczestniczyli w pikniku rodzinnym ,,z dziesiątką po zdrowie”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji zapewnionych zarówno ze strony ostrołęckiej policji, jak i organizatora.

Podczas minionego tygodnia ostrołęccy policjanci przeprowadzili kilkanaście spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dzięki zaproszeniu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce funkcjonariusze mieli możliwość przekazania także treści profilaktycznych podczas zorganizowanego przez szkołę pikniku rodzinnego ,,z dziesiątką po zdrowie”.

Tego rodzaju spotkania policjantów z młodzieżą są niezwykle cenne, ponieważ odbywają się w ramach wspólnych zabaw, a przecież najmłodsi zapamiętują najwięcej właśnie przez zabawę. Nie inaczej było wczoraj. Dzięki nauczycielom i pedagogom szkoły na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji przygotowali dla najmłodszych policyjny radiowóz wraz z wyposażeniem, a także symulator jazdy na motorowerze, na którym każdy uczestnik pikniku mógł bez ograniczeń w sposób całkowicie bezpieczny uczyć się jazdy.

Podczas jazdy symulatorem jest możliwość jazdy, w dzień, w nocy oraz we mgle. Tak, aby kierowca ,,skutera” zdawał sobie sprawę z tego jakie zagrożenia mogą wystąpić podczas jazdy i jak na nie prawidłowo zareagować. W trakcie jazdy można także wybrać skrzynię biegów automatyczną i manualną.

Podczas festynu policjanci promowali również bezpieczne zachowanie podczas wakacyjnego wypoczynku, nad wodą oraz w ruchu drogowym.

Po uśmiechach dzieci wyraźnie było widać, że piknik jak sama nazwa wskazuje był strzałem  w ,, 10”.

Prosimy rodziców, aby praktykowali u dzieci nauczone czasem z dużym trudem przez policjantów, czy nauczycieli właściwe zachowania. Niezapięcie przez rodziców pasów bezpieczeństwa, czy przejście z dzieckiem na czerwonym świetle nauczy nasze ,,pociechy”, m.in. łamania przepisów ruchu drogowego, co w konsekwencji może mieć tragiczne skutki.  

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony