Aktualności

,,Kryminalni” z Ostrołęki zwalczają przestępczość narkotykową - kolejne zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 24.05.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania wymierzone w zwalczanie przestępczości narkotykowej. Ostatnie tego rodzaju działania miały miejsce w środę rano i zostały przeprowadzone przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. W ich efekcie kolejnych kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyku nie zostanie wprowadzonych do sprzedaży. Zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców naszego miasta. Podczas akcji zatrzymano również poszukiwanego mężczyznę do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to jedno z ważniejszych działań policji. Mundurowi na co dzień zwalczający tego rodzaju zjawisko zdają sobie sprawę, jak poważne jest to zagrożenie oraz z tego, że wyjście z nałogu jest procesem trudnym i długotrwałym. Dlatego policjanci z Ostrołęki cały czas prowadzą działania w tym zakresie. Ostatnia policyjna akcja przeprowadzona przez ,,kryminalnych” miała miejsce w minioną środę o godzinie 6:30 w Ostrołęce.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z aut może podróżować dwóch mężczyzn, którzy posiadają przy sobie narkotyki. Już pierwsze czynności po zatrzymaniu wskazały, ze ustalenia policjantów były trafne, przy mężczyźnie w wieku około 30 - lat zabezpieczona została biała substancja, która po wstępnym zbadaniu okazała się być amfetaminą.

Natomiast w miejscu zamieszkania drugiego mieszkańca naszego miasta w wieku 17 - lat zabezpieczono foliowe torebki z zapięciem strunowym w których znajdowała się marihuana, a także mała waga elektroniczna mogąca służyć do porcjowania narkotyków. Skuteczne działania podjęte przez ostrołęckich policjantów uniemożliwiły wprowadzenie do obrotu łącznie kilkudziesięciu porcji handlowych narkotyków.

 

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Ponadto policjanci ustalili, że razem z mężczyznami podejrzewanymi o posiadanie narkotyków może jechać osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, co również się potwierdziło. Poszukiwany to 27 - letni także mieszkaniec Ostrołęki, jeszcze tego samego dnia został on doprowadzony do Zakładu Karnego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii dotyczących posiadania narkotyków, do których się przyznali.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony