Aktualności

Budujesz dom - nie zapomnij o jego zabezpieczeniu już w trakcie budowy

Data publikacji 21.05.2019

Budując swój wymarzony dom już na etapie jego budowy powinniśmy pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu. Nawet w trakcie budowy ,,amatorzy cudzej własności” mogą narazić nas na duże straty, dlatego naszym zadaniem jest odpowiednie działanie, aby zminimalizować ryzyko takich sytuacji.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nie do końca wykończony dom jest dla sprawców ,,atrakcyjny’’. Łupem sprawców padają narzędzia, grzejniki, instalacje elektryczne, a nawet już zamontowane okna. Straty w wyniku takiego działania mogą być bardzo duże, ponieważ do ceny zakupu nowych elementów musimy jeszcze doliczyć cenę ich  ponownego montażu.

Dlatego już na etapie montażu wartościowych przedmiotów apelujemy  o zamontowanie systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnych sprawców.

Powinniśmy także pamiętać o nieprzechowywaniu drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w systemy alarmowe.

Pamiętajmy także o zachowaniu dobrej relacji i wymienieniem się numerów telefonów z przyszłymi sąsiadami. Czujny sąsiad jest również bardzo dobrą ochroną.

Jeśli już nasz dom posiada system alarmowy, to pamiętajmy, aby go uruchamiać nawet w porze dziennej.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób, czy pojazdów  pojawiających się w naszej okolicy zawsze w takich przypadkach poinformujmy o tym policję.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony