Aktualności

Załamanie pogody - ostrołęcka policja ostrzega

Data publikacji 20.05.2019

W związku z trwającymi opadami deszczu i gradu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Gwałtowne ulewy powodują, że droga jest śliska, a droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Piesi również powinni szczególnie uważać podczas pokonywania przejść, odchylić parasol, czy też kaptur i dobrze upewnić się zanim zrobią ten ,,pierwszy krok”.

Pamiętajmy że, padający deszcz powoduje, że droga jest śliska czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy  o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur, lub parasolkę, która w dużym stopniu ograniczają nam widoczność.

Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,,deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze.

Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony