Aktualności

ZERO TOLERANCJI dla brawury na drodze – zatrzymanych blisko 130 praw jazdy

Data publikacji 10.01.2017

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi już od maja 2015 roku przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy. W ubiegłym roku ponad 100 kierujących straciło w ten sposób swoje uprawnienia do kierowania. Zapowiadamy, że dla kierowców, którym, droga publiczna będzie myliła się z torem wyścigowym w dalszym ciągu będzie kontynuowana zasada ,,zero tolerancji”.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla policjantów sprawą priorytetową. Funkcjonariusze ostrołęckiej ,,drogówki” cyklicznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane zarówno na kierujących, jak i pieszych. Ich cel jest jeden – zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego. Oprócz tego w mediach, za co dziękujemy prowadzone są działania profilaktyczne

Niestety w dalszym ciągu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymują osoby, które w sposób rażący popełniają wykroczenia w ruchu drogowym, np. podwajając, lub nawet potrajając dozwolona prędkości nawet w obszarze zabudowanym. Na tego rodzaju zachowania nie może być przyzwolenia. Każdy na drodze ma prawo czuć się bezpieczne.

W ciągu ubiegłego roku ostrołęccy mundurowi zatrzymali 114 kierującym prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto 10 blankietów prawa jazdy zatrzymano tzw. młodym kierowcom, którzy podczas dwuletniego okresu próby popełnili trzy wykroczenia, lub jedno przestępstwo w ruchu drogowym, dodatkowo zatrzymano dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przewozili większą ilość pasażerów niż pozwalały na  to przepisy.

Już w tym roku zatrzymano 4 kierujących, którzy znaczenie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, zatrzymane zostały im uprawnienia do kierowania.

Przestrzegamy, że droga to nie gra komputerowa, w której mamy kila żyć. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony