Aktualności

Szef ostrołęckich policjantów serdecznie dziękuje za włączenie się w poszukiwanie zaginionego 9 - latka

Data publikacji 14.05.2019

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański składa serdeczne podziękowania dla mediów oraz świadka, dzięki którym zaginiony dziś około godziny 13:40 chłopiec w wieku 9 lat został odnaleziony. Po odnalezieniu przewieziono go do ostrołęckiej komendy, w chwili obecnej znajduje się w specjalnie przygotowanym dla dzieci tzw. niebieskim pokoju. Został otoczony opieką przez funkcjonariuszy, którzy zapewnili mu posiłek i po badaniach lekarskich zostanie przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu.

Od pierwszych sekund po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu w działania zaangażowali się policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. W trosce o chłopca Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański ogłosił alarm całej jednostki, dzięki któremu już po kilkunastu minutach od zgłoszenia kilkudziesięciu policjantów zaangażowało się w poszukiwania, przeczesywali oni pobliskie rejony oraz blokowiska.

Duże podziękowania należą się lokalnym mediom, które we wzorowy sposób odpowiedziały na komunikat oficera prasowego o zaginięciu. Dosłownie po 3 minutach umieściły one na swoich stronach zdjęcie zaginionego wraz rysopisem. I to właśnie dzięki błyskawicznej reakcji mediów na komunikat prasowy ostrołęckiej komendy oraz świadkowi, który przeczytał informację o zaginięciu i zawiadomił policję o miejscu przebywania  możliwe było szybkie odnalezienie całego i zdrowego chłopca pod jednym z bloków przy ul. Modrzejewskiej w Ostrołęce.

Dlatego jeszcze raz bardzo dziękujemy mediom oraz świadkowi za tak duże zaangażowanie w poszukiwania chłopca. W tej chwili 9 latek przebywa w specjalnie przygotowanym dla dzieci ,,niebieskim pokoju”. Policjanci  zaopiekowali się nim , zapewnili mu ciepły napój oraz posiłek. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich zostanie on przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu.

asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony