Aktualności

Nie bądź obojętny - zwiększ bezpieczeństwo w swoim rejonie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 09.05.2019

Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu coraz częściej korzystają z nowego narzędzia, które pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu. Mową tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której od początku jej funkcjonowania dodano ponad 2300 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia.

Od początku funkcjonowania nowego narzędzia, jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali już 2322 zgłoszenia dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Zgłoszenia, głównie dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także  dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tą aplikację  znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jeśli zgłoszenie się potwierdza we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona liczba policjantów.

Zapewniamy, że każdy sygnał napływający od Państwa jest przez policjantów dokładnie weryfikowany.  Dziękujemy także mieszkańcom za wszystkie otrzymane informacje, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony