Aktualności

Profilaktyka i promocja służby w Policji podczas tegorocznej „majówki”

Data publikacji 07.05.2019

Długi – majowy weekend kojarzy się z rozluźnieniem i wypoczynkiem. Dla ostrołęckich policjantów był to czas na współorganizację działań profilaktycznych i promocję służby w Policji - formacji niosącej pomoc i zapewniającej szeroko pojęte bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Tym razem nasi policjanci pojawili się w Wykrocie - w „Kurpiowskiej Krainie”.

3 maja zapamiętamy jako chłodny, deszczowy dzień, w którym nawet momentami padał grad, ale również dzień, w którym zza chmur pojawiało się słońce i wiele osób odwiedziło stoiska służb mundurowych, gdzie panowała ciepła i wesoła atmosfera.

 

Osoby, które zdecydowały się odwiedzić „Kurpiowską Krainę” podczas tegorocznej „majówki” bardzo chętnie zapoznawały się z policyjnymi profilaktykami, sprzętem policyjnym i korzystały z symulatora jazdy motorowerem. Policyjny mundur i radiowozy przyciągały nie tylko najmłodszych z naszych mieszkańców, lecz również dorosłych, którzy przymierzali policyjne umundurowanie i oglądali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Nie zabrakło pytań odnoszących się do specyfiki służby w Policji i rozmów z młodymi ludźmi.

 

Nasi mieszkańcy równie chętnie odwiedzali stoiska zaprzyjaźnionych służb, tj. Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszyńcu i Wydmusach oraz stanowisko profilaktyki uzależnień i stanowisko DKMS.

 

Niewątpliwą atrakcją był pokaz działania służb ratunkowych w sytuacji zaistnienia wypadku samochodowego. W pokazie wzięły udział: Grupa Ratownicza „Nadzieja”, Ochotnicze Straże Pożarne w Myszyńcu i Wydmusach oraz policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Nasi mieszkańcy mogli zobaczyć, jak służby ze sobą współpracują, pomagają sobie wzajemnie i wspólnie ratują ludzkie życie.

 

Atrakcje te były dopełnieniem uroczystości zaprzysiężenia nowo przyjętych strażaków – ochotników z Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszyńcu i Wydmusach oraz wręczenia odznaczeń za wysługę lat w tej służbie. 

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

 

Powrót na górę strony