Aktualności

Podejrzani o kradzież drzewa zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 02.05.2019

Szybka reakcja policjantów z posterunku w Goworowie na zgłoszenie pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, którzy próbowali ukraść z lasu drzewo. Cześć skradzionego drzewa była już załadowana na wóz i przygotowana do wywozu. Mężczyźni zostali zatrzymani, wczoraj usłyszeli już zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia.

Wczoraj wczesnym rankiem dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o nielegalnej wycince drzew na terenie naszego powiatu. Według zgłaszającego z jego lasu dwóch mężczyzn miało kraść drzewo, a jeden z nich został zatrzymany przez właściciela, natomiast drugi uciekł. Natychmiast pod wskazany adres skierowano policjantów z posterunku policji w Goworowie, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Oprócz właściciela i ujętego przez niego mężczyzny na miejscu znajdował się ciągnik rolniczy z podpiętym wozem, na którym znajdowała już część wyciętego drzewa, która była przygotowana do wywozu. Łącznie ściętych zostało 15 drzew. Właściciel wartość drzewa oszacował na kwotę ponad 1500 złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania drugiego ze sprawców tego przestępstwa. Niespełna po dwóch godzinach drugi z podejrzanych o kradzież został także zatrzymany.

Obydwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 57 i 37 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony