Aktualności

Krajowa Mapa zagrożeń – nowe zgłoszenia

Data publikacji 14.11.2016

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali 167 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

 

Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić już od 20 września bieżącego roku  za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 167 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów bo aż 82 dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym 62 przekraczania dozwolonej prędkości.

 

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, takich zgłoszeń  napłynęło do nas 54.

 

Jeśli chodzi o teren naszego powiatu to najwięcej sygnałów odnotowaliśmy z terenu gminy Rzekuń, Kadzidło oraz Goworowo.  Widać po otrzymanych zgłoszeniach, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.

 

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 
 
 
 
 
Powrót na górę strony