Aktualności

Pracowite, ale co najważniejsze bezpieczne Święta dla ostrołęckich policjantów - podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 23.04.2019

Kilkudziesięciu policjantów każdego dnia dbało o to, aby Święta Wielkanocne były bezpieczne. W tym czasie udaremniono jazdę wielu kierowcom którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne, zachowanie jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych, ani kryminalnych. Dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym naszym mieszkańcom za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policyjne działania „Wielkanoc 2019″ rozpoczęły się w Wielki Piątek. Tak jak i w latach poprzednich ostrołęccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz ,,brawurowych" kierowców.

 

Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego miasta i powiatu, W działaniach wzięło udział kilkuset funkcjonariuszy. 

Biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń w tym szczególnym czasie, to zdecydowanie można powiedzieć, że miniony weekend był bezpieczny.

Co najważniejsze nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń, w tym wypadków drogowych, w których byłyby osoby ranne lub zabite.

Bardzo dużo pracy mieli także mundurowi z wydziału patrolowego, którzy przeprowadzili blisko 200 interwencji dotyczących głównie zakłócania porządku publicznego oraz konfliktów rodzinnych. W zdecydowanej większości interwencje te związane były ze spożywaniem alkoholu.

Dziękujemy bardzo wszystkim odpowiedzialnym naszym mieszkańcom, którzy wzięli pod uwagę liczne apele dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony