Aktualności

Wypadek nastoletniego motocyklisty - prosimy o rozwagę

Data publikacji 19.04.2019

Policjanci z Ostrołęki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce we wczorajsze popołudnie w Kamiance. W jego wyniku 17 - letni kierujący motocyklem z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność. Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie, bo to właśnie przy takich warunkach atmosferycznych dochodzi do największej liczby poważnych wypadków drogowych.

Informacja o wypadku jednośladu trafiła do stanowiska kierowania ostrołęckich policjantów wczoraj kilkanaście minut po godzinie 14:00. W zdarzeniu miało brać udział dwóch nastolatków.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali mundurowi z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń 17 – mieszkaniec naszego miasta jadąc motocyklem yamaha o pojemności 125 cm3 wraz z pasażerem w podobnym wieku w kierunku Lipianki na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze, następnie do przydrożnego rowu, po czym uderzył w betonowy przepust. Po zdarzeniu motocykl przewrócił się na prawy bok. W trakcie zdarzenia uszkodzeniu uległo także ogrodzenie posesji.

Niestety kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, natomiast pasażer nie wymagał dalszej pomocy medycznej.

W trakcie czynności ustalono, że nastolatek posiadał stosowne uprawnienia do kierowania motocyklem o takiej pojemności.

Funkcjonariusze na miejscu wypadku wykonali szereg czynności procesowych skierowanych na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tego zdarzenia.  


asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony